platnaNechajte si zvečniť Vašu fotografiu v 3D podobe litografickej platne zvanej lithophane, ktorá môže mať tvar plochej dosky, oblúkovej dosky alebo cylindra (valca). Princípom takejto 3D fotografie je rôznorodá hrúbka tlačenej plochy, ktorá pri presvietení denným svetlom alebo iným svetelnýcm zdrojom ako sviečka alebo žiarovka spôsobí krásny efekt monochromatickej fotografie.

Takéto 3D fotografie slúžia zväčša ako tienidlo pre lampu, ale je možné ich využiť aj pre účely peknej firemnej reklamy. Dokážeme vytlačiť aj väčšie formáty, ktoré je možné umiestniť do okna alebo zarámovať a podsvietiť napríklad LED pásom a vytvoriť tak netradičnú svetelnú reklamnú tabuľu do interiéru.

 

Spracovanie prebieha tak, že nám zašlete fotografiu alebo ju nahráte na našom webe na server, ktorý následne prepočíta po zadaní špecifických parametrov 2D škálu farebných prechodov na 3D reliéf a vygeneruje 3D model, ktorý je následne možné vytlačiť na 3D tlačiarni.

Ak máte záujem o tlač takejto 3D fotografie, tak Vám ju môžeme nezáväzne vygenerovať, vypočítať objem spotrebovaného materiálu a čas potrebný pre tlač a následne naceniť.

Tu si môžete sami vyskúšať, ako bude Vaša 2D fotografia vyzerať po prepočítaní na 3D rozmer. Pre litografiu sú ideálne fotografie, na ktorých je vidieť väčšie detaily, nakoľko 3D reliéf neposkytuje až také vysoké rozlíšenie ako farebná alebo čiernobiela fotografia v plnom spektre.

Spracovať 2D fotografiu na 3D model

 cylinder  cylinder nepodsvieteny  platna  platna nepodsvietena  obluk