3D tlači sa venujem od jesene 2015 a odvtedy som už vytlačil cca 4 kilogramy materiálu ABS, PLA a PET. Vytlačené predmety si môžete pozrieť na komunitnom webe Thingiverse.

3d modelovanieVytvoríme Vám 3D model na základe digitálneho podkladu. Navrhneme model do formátu vhodného pre 3D tlač (STL) aj z iného formátu alebo model aj sami premeriame a vymodelujeme. Používame voľne dostupný program AUTODESK® 123D, ktorý je stiahnuteľný zadarmo a je veľmi jednoduchý na používanie. Stiahnuť si ho môžete tu - Autodesk 123D.
Niekedy je vytvorený model potrebné optimalizovať, aby nedošlo počas rozrezania na jednotlivé vrstvy a pri tlači k problémom. Pre tento účel používame Microsoft Repair Service.

Čítať ďalej...

Pr3d technologiae 3D tlač používame metódu FDM (ukladanie tenkých vrstiev taveného materiálu. Vyznačuje sa presnosťou, pevnosťou a pružnosťou. Funkčné výtlačky je možné tlačiť bez toho, aby ich bolo následne nutné skladať a lepiť. Postupným nanášaním vrstiev sa vytvára finálny model. Obvykle je vrstva hrubá 0.2 mm, čo je ideálnym kompromisom medzi presnosťou a rýchlosťou tlače. Čím hrubšia je vrstva, tým je rýchlosť tlače vyššia a náklady na zhotovenie finálneho výrobku sú tým pádom nižšie. V súčasnosti máme v ponuke 9 rôznych materiálov, ktoré sa odlišujú farbou, ale i samotným zložením.

 

abs t medenyABS-T priesvitný s odtieňom medi (Akrylonitrilbutadiénstyrén)

ABS-T je zdokonalenou verziou najčastejšie používaného materiálu ABS. Má vyššiu tepelnú odolnosť ako ABS. Je amorfný, tvrdý, pevný, ohybný a odolný a je ideálny pre tlač dielov, ktoré musia odolať vysokým aj nízkym teplotám a mechanickému poškodeniu. Je možné ho povrchovo upraviť acetónom pre získanie lesku. Je zdravotne nezávadný a jeho základná verzia ABS sa používa na výrobu hračiek (LEGO), hudobných nástrojov alebo dokonca aj pri tlači dielov pre automobilový priemysel. Tento materiál je čiastočne transluminentný a vytvára zaujímavý efekt pri presvietení.

Čítať ďalej...

mechanicke dielyPotrebujete vytlačiť náhradnú súčiastku alebo diel pre profesionálne prístroje alebo hobby stavebnice? Pozrite si naše vytipované 3D modely a nájdite si prípadne podobný diel, ktorý Vám dokážeme naceniť, vytlačiť a poslať v krátkom čase poštou.

Ponúkame Vám množstvo tzv. customizerov, ktoré umožňujú na základe zadaných čiselných parametrov zadarmo vygenerovať rôzne typy 3D modelov, ktoré sú vzhľadom ku kvalite používaných materiálov nasaditeľné do praxe. K dispozícii je množstvo užitočných mechanických dielov ako ozubené kolesá, kladky, spojky, skrutky, matice, podložky, fitingy, držiaky, profily, úchyty a iné. Popozerajte si naše tipy a požiadajte nás o vypracovanie cenovej ponuky !

Čítať ďalej...

prakticke vyrobkyVytipovali sme pre Vás niekoľko užitočných praktických modelov vhodných pre každodenné použitie alebo ako originálny darček. Sú medzi nimi pomôcky a nástroje, ktoré je možné tlačiť rôznymi materiálmi z našej ponuky (PLA, ABS, ABS+, ABS-T, PET). Pokiaľ máte záujem o iný typ materiálu, neváhajte nás kontaktovať a možno pre Vašu objednávku tento materiál zakúpime, dodacia doba však bude pravdepodobne dlhšia.
Väčšinu uvedených modelov sme už vytlačili, takže vieme zaručiť ich použiteľnosť, resp. ich použiteľnosť otestujeme ešte pred doručením. Všetky modely je možné zväčšiť aj zmenšiť a v závislosti od tvaru nastaviť rôznu výplň (10% - 100%), čím je možné cenu znížiť vďaka úspore materiálu a času potrebného pre tlač.

Čítať ďalej...

dekoracne predmetyHľadáte zaujímavý darček pre svojho blízkeho alebo pre seba? Pozrite si naše tipy dekoračných 3D modelov. Radi vytlačíme aj Váš vlastný výtvor, pokiaľ dokážete sami modelovať alebo máte známeho, ktorý to dokáže, neváhajte nás osloviť s požiadavkou o nacenenie modelu. Pre nacenenie potrebujeme zaslať 3D model. Pokiaľ hľadáte inú inšpiráciu, môžete sa poobzerať na nasledovných 3D portáloch, ktoré ponúkajú tisíce hotových 3D modelov na stiahnutie. Ak Vás niektorý z nich osloví, stačí nám poslať odkaz na 3D model a my Vám ho obratom naceníme. V prípade záujmu Vám model v závislosti od náročnosti v priebehu niekoľkých dní vytlačíme. 3D modely je možné zmenšiť aj zväčšiť, maximálny rozmer tlačeného predmetu je 16 x 16 x 16 cm. Vytlačené objekty je možné zlepiť a vytvoriť tak väčší objekt.

Čítať ďalej...

platnaNechajte si zvečniť Vašu fotografiu v 3D podobe litografickej platne zvanej lithophane, ktorá môže mať tvar plochej dosky, oblúkovej dosky alebo cylindra (valca). Princípom takejto 3D fotografie je rôznorodá hrúbka tlačenej plochy, ktorá pri presvietení denným svetlom alebo iným svetelnýcm zdrojom ako sviečka alebo žiarovka spôsobí krásny efekt monochromatickej fotografie.

Takéto 3D fotografie slúžia zväčša ako tienidlo pre lampu, ale je možné ich využiť aj pre účely peknej firemnej reklamy. Dokážeme vytlačiť aj väčšie formáty, ktoré je možné umiestniť do okna alebo zarámovať a podsvietiť napríklad LED pásom a vytvoriť tak netradičnú svetelnú reklamnú tabuľu do interiéru.

Čítať ďalej...